02 2012
0

Zabytki Poznania

Wpis przeglądano 281 razy.

Zabytki Poznania

Poznań to miasto umiejscowione nad Wartą w środkowo-zachodniej Polsce.
Miasto chwali się obfitą ilością muzeów, ślicznymi kościołami, olśniewającą architekturą oraz barwnymi uliczkami. W pobliżu centrum jest kilka historycznych i ślicznych otwartych przestrzeni jak Cytadela, Park Chopina. Nieco dalej można znaleźć kilka naturalnych i sztucznych jezior, takich jak Malta, Rusałka czy Kiekrz, gdzie w w gorącej porze mieszkańcy i turysci znajdą mnóstwo zabaw i atrakcji.
Poznań to miasto zabytkowe, znajduje się w tej okolicy Ostrów Tumski miejsce gdzie został zbudowany najstarszy kościół.
Perłą starego miasta jest przepiękny renesansowy Ratusz z atrakcyjnymi koziółkami, trzaskającymi się codziennie.
W sąsiedztwie rynku odkryjemy barokową Farę ze słynnymi organami.
Najmłodsza zabytkowa dzielnica, postawiona około zamku Cesarskiego powstałego przed 100 laty. Środek dzielnicy tworzć Plac Mickiewicza, na którym znajduje się pomnik wieszcza.
Poznań to w najwyższym stopniu zielone miasto Polski, jest tu moc parków, odwiedzać można ogromny 17-hektarówy Ogród Botaniczny, z zajmującym zespołem głazów narzutowych.
Zapraszamy także na Sołacz, do znanej dzielnicy stuletnich willi miejskich, które przylegają do Parku Sołackiego, przez który przepływa rzeczka Bogdanka.
Aby poznać najlepsze i intrygujące miejsca w Poznaniu, wejdź na naszą stronę.

 • PageRank: 2
 • Kliknięć: 6
 • Wyświetleń: 281
 • CTR: 2.14%
 • Data dodania: 08 02 2012
 • Ocena:

  Ocena: 2.7/10 (11 głosów)

Odwiedziny yahoo 43 Odwiedziny googlebot 29
Zabytki Poznania
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Francja paryż

  Francja położona jest w zachodniej części europejskiego kontynentu. Jednak oprócz tego ma ona także swoją ziemię także na terenie innych kontynentów. To bardzo interesujący kraj, na temat którego powinniśmy posiąść więcej informacji. Z takich też powodów możesz odwiedzi ... szczegóły wpisu »

 • Pogoda długoterminowa bułgaria

  Bułgaria współgraniczy z takimi państwami jak Macedonia, Serbia, Grecja, Turcja i Rumunia. Jeżeli chciał będziesz dowiedzieć się więcej o tej krainie to zajrzyj na serwis internetowy który dotyczy Bułgarii. Możesz tam znaleźć mnóstwo fotografii a także interesujących op ... szczegóły wpisu »

 • Wyszukiwarka lotów online

  www. eLoty. pl to przede wszystkim bardzo szeroki dostęp do połączeń lotniczych. W zasadzie nie istnieją żadne połączenia lotnicze, które nie byłyby prezentowane w tym serwisie. Mowa oczywiście o wszystkich poważnych, dużych i bezpiecznych światowych liniach lotniczych. ... szczegóły wpisu »

 • Zawoja-Portal.pl

  Zawoja-Portal. pl to serwis informacyjno- turystyczny Gminy Zawoja. Znajdziesz na nim m. in. bazę noclegowo- gastronomiczną, forum dyskusyjne i wiele innych, ciekawych informacji. Turyści znajdą tam również spis wszystkich atrakcji, szlaków turystycznych, tras rowerowyc ... szczegóły wpisu »

 • Tallshipsraces.net

  Skonstruowana przez nas strona to swego rodzaju dziennik związany z pamiętnikiem. Stawiając na rzetelność oraz kompleksowość przekazywanych wiadomości zamieszczamy w nim relacje z wszelkich istotnych imprez odbywających się w kraju i zagranicą. Staramy się również wycho ... szczegóły wpisu »

 • Szwendalus.pl - blog podróżniczy

  Interesujący blog o podróżach zawierający wpisy z najciekawszych miejsc na Ziemi. Wyruszymy w podróż Koleją Transsyberyjską, zorganizujemy trekking północnym wybrzeżem Bajkału odwiedzimy skalne miasta, zajrzymy też do zagadkowego Iranu by następnie zrobić zakupy w najwi ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Aquafen - to profesjonalny, wartościowy spis polskich stron internetowych w jednym miejscu. Zapraszamy.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 7941 stron internetowych w 15 kategoriach i 469 podkategoriach. Gości online 13. Stron oczekujących 2.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Aquafen posiada aktualnie:
  IP: 8,470,
  BL: ,
  Page Rank: 1

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu moderowane są na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator