09 2015
0

Przekładnie ślimakowo-kątowe

Wpis przeglądano 343 razy.

Przekładnie ślimakowo-kątowe

W zależności od pojemności przestrzeni wodnej kotły parowe ogólnie podzielić możemy na dwie grupy:
— o dużej pojemności przestrzeni wodnej,
— o małej przestrzeni wodnej.
Kotły płomienicowe budowane są o wydajności 1200 do 1500 kcal/h pary, w zależności od liczby płomienie i mogą pracować pod maksymalnym ciśnieniem pary do 15 atn. Sprawność ich jest około 0,50-=-0,60.
Kotły kombinowane płomienicowo-płomieniówkowe różnią się od kotłów płomienicowych tym, że oprócz krótkiej płomienicy mają dodatkowo płomieniówki.
W przedniej części płomienicy znajduje się palenisko. Tylna część płomienicy zakończona jest ścianą sitową, do której umocowane są płomieniówki. Przeciwległe końce płomieniówek przymocowane są do dna walczaka.
Największa wydajność kotła lokomobilowego wynosi 4500 kg/h pary, maksymalne ciśnienie pary 15 atn. sprawność ok. 65%, a więc nieco większa od sprawności kotłów płomienicowych.
Kotły stojące są po prostu pionową wersją wyżej omówionego typu kotłów. Istotną ich zaletą jest zajmowanie niewielkiej powierzchni. Największa wydajność kotła tego typu wynosi 490 kg/h pary, ciśnienie maksymalne 12 atn, sprawność około 60%.

 • PageRank: 0
 • Kliknięć: 3
 • Wyświetleń: 343
 • CTR: 0.87%
 • Data dodania: 15 09 2015
 • Ocena:

  Ocena: 3.3/10 (14 głosów)

Odwiedziny yahoo 56 Odwiedziny googlebot 6
Przekładnie ślimakowo-kątowe
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Styropian

  Na naszym rynku dostępnych jest co niemiara magazynów budowlanych, jednak rzadko kiedy znajdziemy w takim miejscu specjalistów wykwalifikowanych wprost w ocieplaniu nieruchomości. Z tej przyczyny w trakcie projektowania własnej inwestycji warto obrać kierunek do profesj ... szczegóły wpisu »

 • Odśnieżanie dachów Zakopane

  W związku z obfitymi opadami śniegu zimą na naszym kontynencie zarówno właściciele domów jednorodzinnych jak i hal magazynowych, przemysłowych i produkcyjnych zobowiązani są do odśnieżania dachów ze względu na bezpieczeństwo. Nasza firma przedstawia państwu ofertę - odś ... szczegóły wpisu »

 • Spawarki STEL ASPA

  W przedmiocie akcesorii spawalniczych sklep internetowy 4spaw. pl promuje między innymi drut spawalniczy ESAB mający zastosowanie w spawaniu metodą TIG, elektrody wolframowe z idealnymi aspektami zapłonu oraz stabilnym łukiem, elektrody otulone, miedziowany lity drut el ... szczegóły wpisu »

 • Falownik Vacon

  Tego typu transformator obrotowy umożliwia przy doprowadzonym do uzwojeń stojana napięciu przemiennym uzyskanie na zaciskach uzwojenia wirnika napięcia o wartościach proporcjonalnych do sinusa i kosinusa kąta a, jaki tworzą ze sobą osie uzwojeń stojana i wirnika. Na prz ... szczegóły wpisu »

 • Karuzela dla konia

  Rur PCW nie należy prowadzić w pobliżu kaloryferów lub innych miejsc narażonych na działanie wyższej temperatury. Łączenie rur PCW ze sobą, rur PCW z podłożem (stal, beton, cegła) oraz łączenie ich z sprzętem bakelitowym lub żeliwnym odbywa się za pomocą klejenia lub zł ... szczegóły wpisu »

 • Dystrybutor falownika

  Wymagany poziom natężenia oświetlenia w zależności od rodzaju pomieszczenia, urządzenia lub czynności określa norma PN/E-02030, w której podawane są również wartości najmniejszych dopuszczalnych równomierności oświetlenia. Przy stosowaniu oświetlenia zlokalizowanego naj ... szczegóły wpisu »

 • Przemiennik częstotliwości

  Elektrodowe urządzenia grzejne. Działanie elektrodowych urządzeń elektrotermicznych polega na wydzielaniu się ciepła przy przepływie prądu elektrycznego przez ciecze. Nagrzewanie elektrodowe dzielimy na: — bezpośrednie (wsad stanowi ciecz, np. w kotłach wodnych i parowy ... szczegóły wpisu »

 • Napędy przemysłowe

  Zabezpieczenia kotłów (uwagi ogólne)
  Przy eksploatacji urządzeń wytwarzających ciepło należy zawsze liczyć się z pewnym niebezpieczeństwem. Jeżeli np. ogrzewa się kocioł wodny, a zawory na przewodach zasilającym i powrotnym są zamknięte, to wytworzony przyrost obję ... szczegóły wpisu »

 • Belownice

  Przecinarki to nasza branża. KAMIR-DMK to jedyny hurtownik firmy MACC w Polsce. Towary, które sprzedajemy to najwyższej jakości urządzenia, spełniające wszystkie normy. Gwarantują one bezpieczeństwo, i również szybką a oprócz tego komfortową pracę. Wykonane z dobrego ga ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Aquafen - to profesjonalny, wartościowy spis polskich stron internetowych w jednym miejscu. Zapraszamy.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 8057 stron internetowych w 15 kategoriach i 470 podkategoriach. Gości online 67. Stron oczekujących 1.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Aquafen posiada aktualnie:
  IP: 8,470,
  BL: ,
  Page Rank: 1

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu moderowane są na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator