09 2015
0

Przekładnie ślimakowo-kątowe

Wpis przeglądano 231 razy.

Przekładnie ślimakowo-kątowe

W zależności od pojemności przestrzeni wodnej kotły parowe ogólnie podzielić możemy na dwie grupy:
— o dużej pojemności przestrzeni wodnej,
— o małej przestrzeni wodnej.
Kotły płomienicowe budowane są o wydajności 1200 do 1500 kcal/h pary, w zależności od liczby płomienie i mogą pracować pod maksymalnym ciśnieniem pary do 15 atn. Sprawność ich jest około 0,50-=-0,60.
Kotły kombinowane płomienicowo-płomieniówkowe różnią się od kotłów płomienicowych tym, że oprócz krótkiej płomienicy mają dodatkowo płomieniówki.
W przedniej części płomienicy znajduje się palenisko. Tylna część płomienicy zakończona jest ścianą sitową, do której umocowane są płomieniówki. Przeciwległe końce płomieniówek przymocowane są do dna walczaka.
Największa wydajność kotła lokomobilowego wynosi 4500 kg/h pary, maksymalne ciśnienie pary 15 atn. sprawność ok. 65%, a więc nieco większa od sprawności kotłów płomienicowych.
Kotły stojące są po prostu pionową wersją wyżej omówionego typu kotłów. Istotną ich zaletą jest zajmowanie niewielkiej powierzchni. Największa wydajność kotła tego typu wynosi 490 kg/h pary, ciśnienie maksymalne 12 atn, sprawność około 60%.

 • PageRank: 0
 • Kliknięć: 2
 • Wyświetleń: 231
 • CTR: 0.87%
 • Data dodania: 15 09 2015
 • Ocena:

  Ocena: 3.5/10 (11 głosów)

Odwiedziny yahoo 56 Odwiedziny googlebot 4
Przekładnie ślimakowo-kątowe
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Sawterm: Czujniki pt 100

  Sawterm to szybko rozwijająca się firma która zajmuje się wytwarzaniem i handlem urządzeniami automatyki przemysłowej do monitorowania wilgotności, ciśnienia jak i temperatury. Znajdą państwo różnego rodzaju mierniki, regulatory temperatury, czujniki termoelektryczne, p ... szczegóły wpisu »

 • Dystrybutor falownika

  Wymagany poziom natężenia oświetlenia w zależności od rodzaju pomieszczenia, urządzenia lub czynności określa norma PN/E-02030, w której podawane są również wartości najmniejszych dopuszczalnych równomierności oświetlenia. Przy stosowaniu oświetlenia zlokalizowanego naj ... szczegóły wpisu »

 • Dystrybutor napędów

  Elementy grzejne w urządzeniach elektrotermicznych wykonywane są zarówno z metali o przekroju kołowym lub prostokątnym (druty i taśmy grzejne), jak i z niemetalowych materiałów oporowych w postaci odpowiednio ukształtowanych prętów, rur tygli itp. Temperatura przewodu g ... szczegóły wpisu »

 • Naxel.com.pl - producent

  Witamy na stronie internetowej firmy oferującej solidne i mocne śruby. Nasz producent śrub oferuje śruby jedynie najlepszej jakości, w takim razie bez obaw zdołają Państwo zaufać naszej firmie. Oferta jaką dla Państwa przygotowaliśmy jest bardzo bogata oraz niezmiernie ... szczegóły wpisu »

 • Automatyka przemysłowa

  Obecnie automatyka przemysłowa wykorzystywana jest w ogromnej ilości gałęzi przemysłu. Chcą nie chcąc mimo nowoczesnych rozwiązań maszyny przez cały czas psują się. Oferta naszej firmy wycelowana jest do każdego kto ma trudności z właściwym funkcjonowaniem sprzętu w swo ... szczegóły wpisu »

 • Riso

  Deltacom Office to niesamowicie doświadczona firma, która jest w stanie zapewnić zainteresowanym matryce riso, najwyższej jakości powielacze oraz kopiarki, a jeszcze oprócz tego materiały potrzebne w czasie ich eksploatacji. Możemy zagwarantować wszystkim Państwu wszyst ... szczegóły wpisu »

 • Etykieciarki

  Ultrapak to renomowany salon maszyn do pakowania, w którym znajdziesz wysokiej jakości etykieciarki i banderolownice. Sprzedawane przez naszą firmę maszyny tworzone są przez doceniane w wielu gałęziach przemysłu marki . Są bardzo produktywne i łatwe w eksploatacji, co p ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Aquafen - to profesjonalny, wartościowy spis polskich stron internetowych w jednym miejscu. Zapraszamy.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 7836 stron internetowych w 15 kategoriach i 469 podkategoriach. Gości online 67. Stron oczekujących 0.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Aquafen posiada aktualnie:
  IP: 8,470,
  BL: ,
  Page Rank: 1

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu moderowane są na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator