09 2015
0

Przekładnie ślimakowo-kątowe

Wpis przeglądano 229 razy.

Przekładnie ślimakowo-kątowe

W zależności od pojemności przestrzeni wodnej kotły parowe ogólnie podzielić możemy na dwie grupy:
— o dużej pojemności przestrzeni wodnej,
— o małej przestrzeni wodnej.
Kotły płomienicowe budowane są o wydajności 1200 do 1500 kcal/h pary, w zależności od liczby płomienie i mogą pracować pod maksymalnym ciśnieniem pary do 15 atn. Sprawność ich jest około 0,50-=-0,60.
Kotły kombinowane płomienicowo-płomieniówkowe różnią się od kotłów płomienicowych tym, że oprócz krótkiej płomienicy mają dodatkowo płomieniówki.
W przedniej części płomienicy znajduje się palenisko. Tylna część płomienicy zakończona jest ścianą sitową, do której umocowane są płomieniówki. Przeciwległe końce płomieniówek przymocowane są do dna walczaka.
Największa wydajność kotła lokomobilowego wynosi 4500 kg/h pary, maksymalne ciśnienie pary 15 atn. sprawność ok. 65%, a więc nieco większa od sprawności kotłów płomienicowych.
Kotły stojące są po prostu pionową wersją wyżej omówionego typu kotłów. Istotną ich zaletą jest zajmowanie niewielkiej powierzchni. Największa wydajność kotła tego typu wynosi 490 kg/h pary, ciśnienie maksymalne 12 atn, sprawność około 60%.

 • PageRank: 0
 • Kliknięć: 2
 • Wyświetleń: 229
 • CTR: 0.87%
 • Data dodania: 15 09 2015
 • Ocena:

  Ocena: 3.5/10 (11 głosów)

Odwiedziny yahoo 56 Odwiedziny googlebot 4
Przekładnie ślimakowo-kątowe
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Automatyka przemysłowa

  Firma Procom System zajmuje się przede wszystkim sprzedażą maszyn i przyrządów przemysłowych. W serwisie umieszczone są cenne informacje o informatyce przemysłowej. Automatyka przemysłowa, w której skład wchodzą nowoczesne maszyny szybko się przeobraża. Firma projektuje ... szczegóły wpisu »

 • Suwnice, wciągniki ABUS

  ABUS Crane Systems Polska jest spółką-córką międzynarodowej firmy ABUS Kransysteme (Kransysteme - systemy dźwignicowe), która powstała w Niemczech w roku 1963. Posiadamy wachlarz zindywidualizowanych rozwiązań dla hal: od małych wciągników elektrycznych łańcuchowych o u ... szczegóły wpisu »

 • Sawterm: Czujniki pt 100

  Sawterm to szybko rozwijająca się firma która zajmuje się wytwarzaniem i handlem urządzeniami automatyki przemysłowej do monitorowania wilgotności, ciśnienia jak i temperatury. Znajdą państwo różnego rodzaju mierniki, regulatory temperatury, czujniki termoelektryczne, p ... szczegóły wpisu »

 • Spawarki STEL ASPA

  W przedmiocie akcesorii spawalniczych sklep internetowy 4spaw. pl promuje między innymi drut spawalniczy ESAB mający zastosowanie w spawaniu metodą TIG, elektrody wolframowe z idealnymi aspektami zapłonu oraz stabilnym łukiem, elektrody otulone, miedziowany lity drut el ... szczegóły wpisu »

 • Falownik Danfoss

  Z silników na prąd przemienny stosuje się silniki indukcyjne dwufazowe kubkowe i klatkowe. Budowa silnika kubkowego jest taka sama co prądnicy tachometrycznej indukcyjnej, a więc stojan tego silnika ma również nawinięte dwa uzwojenia przesunięte w przestrzeni o kąt 90°. ... szczegóły wpisu »

 • Piły tarczowe

  Firam HARD Sp.zo.o. mieszcząca się w Krakowie jest autoryzowanym przedstawicielem marki Exactcut, która zajmuje się opracowywaniem i produkcją zautomatyzowanych systemów do cięcia i dalszej obróbki metali żelaznych i nieżelaznych. Podstawą przedmiotowego asortymentu są ... szczegóły wpisu »

 • Wemaa.pl - Myjki wysokociśnieniowe

  Czy wiesz jak ciężko jest zachować czystość maszyn przemysłowych i urządzeń? Stosowane w przemyśle substancje chemiczne i mineralne powodują ciężkie do usunięcia zanieczyszczenia. Brudne maszyny z czasem zaczynają ulegać awariom i się często psują. Rozwiązaniem tego pro ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Aquafen - to profesjonalny, wartościowy spis polskich stron internetowych w jednym miejscu. Zapraszamy.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 7764 stron internetowych w 15 kategoriach i 469 podkategoriach. Gości online 14. Stron oczekujących 0.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Aquafen posiada aktualnie:
  IP: 8,470,
  BL: ,
  Page Rank: 1

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu moderowane są na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator